چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم

اکسپلور اینستاگرام، سکوی پرتابی بی نظیر است. هر پیجی که به تب اکسپلور راه پیدا کند، یک شبه راه صد ساله می رود! در این مقاله با هم یاد می گیریم که چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم.

حتما می خواهید بدانید که چرا اکسپلور اینستاگرام تا این اندازه مهم است؟ این بخش، کمک بسیاری به دیده شدن پیج های مختلف می کند.

با وارد شدن به این تب، فالوور های زیادی به سمت پیج شما روانه می شوند. در نتیجه، ترافیک پیج تان افزایش می یابد. به این ترتیب، خودتان شاهد برگشتن ورق خواهید بود.

اما چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟ بگذارید ابتدا این بخش از شبکه اجتماعی اینستاگرام را معرفی کنم. بعد از آن راه های وارد شدن به آن را با هم بررسی می کنیم.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام، بخشی هست که پست هایی از صفحات عمومی مختلف در آن قرار می گیرند. ناگفته نماند که برای تماشای پست ها در این بخش، نیازی به دنبال کردن پیج های مربوط به آن ها نیست.

یعنی ممکن است که کاربر در اکسپلور، پست پیجی را ببیند که آن را از قبل، فالو کرده است. در عین حال، این امکان هم وجود دارد که بعضی پیج ها را برای اولین بار ببیند.

این پست ها بر اساس سلیقه هر کاربر، متفاوت از دیگران است. بسته به اینکه هر کاربری، چه پیج یا هشتگ هایی را سرچ کند، پست های متفاوتی را در اکسپلور اینستاگرام خود می بیند.

می توان گفت که این ارائه، ۱۰۰% صادقانه بوده و نسخه ای واقعی از کاربران را به خودشان نشان می دهد. علاوه بر مواردی که مطرح کردم، منطقه جغرافیایی شما نیز در پست ها و استوری هایی که می بینید، تاثیر گذار است.

به عبارتی، احتمال اینکه پیج هایی سر راه تان باشند که در محدوده شما قرار دارند، بیشتر از سایر صفحات است. با این حال، اگر شما در تب اکسپلور، پست هایی را می بینید که هیچ ارتباطی با علایق تان ندارد، تعجب نکنید. احتمالا دلیل نمایش این پست ها، به دوستان شما برمی گردد.

می خواهم به شما بگویم که نه تنها سلیقه شما بلکه انتخاب های دوستان تان هم در نمایش پست های اکسپلور، تاثیر گذار هستند. چراکه ربات های این شبکه اجتماعی، به شکل عنکبوتی، همه فعالیت های کاربران را تحت نظر دارند.

خیلی خب فکر می کنم که همه چیز را در مورد اکسپلور اینستاگرام گفتم و چیزی از قلم نیفتاد. حالا برویم به سراغ پاسخ سوال اصلی! چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟
اینستاگرام چه پست هایی را برای نمایش در اکسپلور انتخاب می کند؟

وقتی حرف از وارد شدن به اکسپلور باشد، رویا های زیادی تبدیل به واقعیت می شوند. اما برای تحقق آن، باید بتوانید از فیلتر های اینستاگرام، عبور کنید.

همانطور که پیش از این گفتم، واضح که پست های این بخش، کاملا شخصی سازی می شوند. اما بر چه اساسی این شخصی سازی صورت می گیرد؟

  • محتوای اکسپلور بر اساس انتخاب های قبلی کاربر است.
  • پست هایی که کاربران زیادی را جذب و درگیر کرده اند.
  • بر اساس پیج هایی که کاربر، فالو می کند.

اینستاگرام پس از وارد شدن هر کاربر به این شبکه اجتماعی، الگو ها فعالیتش را پایش می کند. از طرفی پیش از این، ربات های اینستاگرام، پیج هایی که فعالیت مشابه دارند را نیز بررسی کرده اند.

حالا ببینید وب سایت wired چه نکته ای را گوشزد می کند:

” انتخاب پست های مرتبط با فعالیت هر کاربر، به حجم بزرگی از اطلاعات نیاز دارد. با داشتن اطلاعات بیشتر، راحت تر می توانید الگو ها را ایجاد کنید. هرچه حجم اطلاعات و تعداد الگو های شما بیشتر باشد، بهتر می توانید محتوا ها را ترکیب کرده و پست های بیشتری را به کاربران بیشتری نشان دهید.”

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

بگذارید صادقانه بگویم. هیچ راه حل قطعی و تضمینی وجود ندارد. زیرا مدیران این شبکه اجتماعی گسترده، هیچ بیانیه ی دقیقی درمورد الگوریتم ها ارائه نمی دهند.

با این حال، اگر همه مواردی که در ادامه با شما درمیان می گذارم را رعایت کنید، احتمال موفق شدنتان بسیار بیشتر می شود.

مخاطبان واقعی خود را بشناسید

بازاریابی در اینستاگرام، در تب اکپسلور آن، معنا پیدا می کند. پس اگر می خواهید پیج بیزنسی شما، جایی در آن داشته باشد، باید اول مخاطبان اصلی تان را پیدا کنید.

برای مثال، هیچ وقت انتظار نداشته باشید کسی که فوبیای آب دارد، به دنبال تجهیزات شنا بگردد! چنین کاربری، مخاطب واقعی پیج فروش تجهیزات ورزش های آبی نیست.

پس اگر قرار است وارد اکسپلور اینستاگرام شوید، باید ببینید که مخاطب شما کیست و چه نیاز هایی دارد؟ اصلا آیا کسب و کار شما، کمکی به او می کند؟ آیا او یک فالور اکتیو است؟

شما می خواهید که پیج تان در اکسپلور چه کسانی حضور داشته باشد؟ با شناخت مخاطب هدف، راحت تر می توانید با آن ها به تعامل بپردازید. بنابراین باید پرسونای آن ها را بشناسید.

به مخاطبان خود اهمیت بدهید

تفاوت بین تعامل مخاطب با شما یا نادیده گرفتن تان، بستگی به میزان اهمیتی که به او می دهید، دارد. به مخاطبان خود گوش بدهید و ببینید که واقعا به چه چیزی نیاز دارند؟

با دانستن سلیقه کاربر و بررسی پیج هایی که فعالیتی مشابه شما دارند، به راحتی می توانید راه وارد شدن به اکسپلور را کشف کنید. زیرا می دانید باید چه محتوایی تولید کنید تا نطر فالور های تان، جلب شود.

از قابلیت های اینستاگرام غافل نشوید

یکی از راه هایی که می تواند به شما برای وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام کمک کند، استفاده از قابلیت های خود این شبکه اجتماعی است. بررسی کنید که در محدوده جغرافیایی اطرافتان، چه چیزی طرفداران بیشتری دارد؟

برای انجامش مصمم هستید؟ بسیار خب! پس اینستاگرام خود را باز کنید و در بخش اکسپلور، search را انتخاب نمایید. در این قسمت، می توانید بر اساس اکانت، تگ ها، مکان ها و همینطور محبوب ترین پست ها، جستجو کنید.

خب حالا به مسیر خود مان ادامه می دهیم. تب places را انتخاب کرده و منطقه جغرافیایی خود را ثبت نمایید. در میان نتایجی که بالا می آیند، می توانید آنچه در محدوده شما، بیشتر دیده می شود را پیدا کنید.هشتگ ها را دست کم نگیرید

هشتگ ها آنقدر مهم هستند که کمتر کسی از خیر آن ها می گذرد. حتی کاربرانی که پیج های شخصی دارند هم از هشتگ زدن، غفلت نمی کنند.

برای کسانی که بیزنس پیج دارند، هشتگ، یکی از راه های بازاریابی به حساب می آید. می دانید چرا؟ روزانه حدود ۱۰۰ میلیون پست در اینستاگرام آپلود می شود.

شما با انتخاب هشتگ مناسب، می توانید جلوی گم شدن پست تان در میان خیل عظیم پست های مختلف را بگیرید. این روز ها همه به اهمیت هشتگ ها پی برده اند. زیرا مخاطبان بیشتری را به سمت پیج های هدف، راهنمایی می کنند.

همانطور که گفتم، نکته مهم در هشتگ گذاری، انتخاب هشتگ درست هست. یعنی چی؟ یعنی اگر پیج علمی دارید، نباید در مورد سقوط بورس فلان کشور هشتگ بزنید.

می دانم که با استفاده از هشتگ های وایرال در هر پست، مخاطبان بیشتری آن را می بینند. اما باید بدانید که این کار نه از نظر حرفه ای صحیح است و نه از نظر اخلاقی!

وقتی کاربر به دنبال اطلاعات خاصی است و با پستی مواجه شود که هیچ ارتباطی با موضوع ندارد، هیچ واکنشی نشان نمی دهد. این برای نرخ تعامل شما یک مورد منفی محسوب می شود. در نتیجه نمی توانید به راحتی وارد اکسپلور اینستاگرام شوید.

اصلا بگذارید آب پاکی را روی دست تان بریزم! از قدیم گفته اند “موسی به دین خودش، عیسی به دین خودش”! راه خودتان را بروید و توجهی به حواشی نداشته باشید.

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

مخاطبان پیج خود را شگفت زده کنید و به آن ها نشان بدهید که برای شما مهم هستند. این کار، توجه آن ها را جلب کرده و ارتباط بهتری با شما و پیج تان برقرار می کنند.

در نتیجه دیگر نیاز نیست با زبان بی زبانی از آن ها بخواهید که پست های بیشتری را لایک کنند یا کامنت بگذارند. زیرا خودشان به طور خود جوش، قلب توخالی پست های شما را قرمز می کنند.

هرچه میزان لایک و کامنتی که پست های شما دریافت می کنند، بیشتر باشد، یعنی لیاقت بیشتری برای حضور در اکسپلور اینستاگرام دارند. پس محتوای مناسب تولید کنید.

تولید محتوا، یک راه حل همیشگی

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟ همانطور که گفتم، یکی از بهترین پاسخ ها، تولید محتوای با کیفیت است. در زمان انتخاب عکس یا ویدیو برای آپلود کردن، حتما به کیفیت آن ها توجه کنید.

قالب های استاندارد اینستاگرام را بشناسید و سایز عکس یا ویدیو ها را متناسب با آن ها انتخاب کنید. با این کار، نمای اصلی عکس یا ویدیویی که در نظر دارید، برای فالور های تان به نمایش در می آید.

از همه مهم تر! مخاطبان شما متوجه می شوند که برای آن ها ارزش قائل هستید و هیچ پستی را سرسری آپلود نمی کنید. بنابراین تعامل شان با پیج شما افزایش می یابد و می توانید کم کم وارد بخش اکسپلور اینستاگرام شوید.تگ کردن را فراموش نکنید

بعد از اینکه همه موارد بالا را دنبال کردید، حالا نوبت آپلود کردن پست می رسد. پیش از آپلود آن، پیج های مرتبط با زمینه کاری خود را تگ کنید.

به این ترتیب، احتمال بازدید آن را افزایش می دهید. دیگر نیازی نیست بگویم که این کار چقد می تواند در افزایش لایک و کامنت یا حتی تعداد فالور های تان تاثیر گذار باشد. اینطور نیست؟

لوکیشن بزنید

با انتخاب لوکیشن، افراد بیشتری به پیج شما دسترسی می یابند. زیرا از طریق تب places هم می توانند پیج شما را پیدا کنند. همچنین، شانس وارد شدن پست های شما در اکسپلور اینستاگرام برای افرادی که در محدوده جغرافیایی شما قرار دارند، افزایش می یابد.

با استوری گذاشتن، صمیمیت خود را با مخاطبان تان افزایش دهید

در طول روز، دست کم ۲ بار استوری بگذارید. اجازه بدهید تا فالور های تان بدانند با آدمی از جنس خودشان رو به رو هستند.

همانطور که حدس می زنید، با این کار، اعتماد آن ها جلب می شود. در زمان آپلود کردن استوری نیز لوکیشن خود را مشخص کنید.

در نهایت

همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم، وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام، یک فرمول مشخص ندارد. بنابراین باید تا جایی که می توانید، همه فاکتور ها را رعایت کنید. 

از شناخت پرسونای مخاطب گرفته تا تولید محتوا با کیفیت، راه هایی هستند که می توانند در افزایش میزان تعامل شان با پیج شما، موثر باشند.

در کنار این ها، انتخاب هشتگ مناسب و لوکیشن، فاکتور های دیگر برای موفق شدن در این راه هستند. فراموش نکنید که بازاریابی در اینستاگرام، هیچ هزینه ای ندارد. از طرفی، یکی از بهترین روش های بازاریابی نیز به شمار می رود. بنابراین توصیه می کنم که آن را دست کم نگیرید.

خرید سرویس هایی که آی آر کول کیدز ارایه میکند کاملا بر اساس پارامتر های گفته شده نظیر ریچ، ایمپرشن  و .. بر اساس لوکیشن و اکسپلور می باشد. در این امر ما میتونیم کمک شایانی به شما انجام بدیم. برای ثبت سفارش روی این لینک کلیک کنید

با رعایت همه این موارد، دیگر نمی پرسید که چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم. زیرا به زودی پست های خود را در این بخش، می بینید.نظر شما:
    
.: طراحی و توسه توسط آی آر کول کید . هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد :.اخبار

ویو ارزان اینستاگرام
برندینگ و اعتماد سازی
نحوه ثبت نام
تغییر الگوریتم اینستاگرام
کاهش قیمت تعرفه ها

5